News

last weeks results

November 8, 2018

Junior Football Championship Group 1:
Knockmore B -, Eastern Gaels -, Venue: Knockmore, Not Played;
Ballina Stephenites B 2-6, Louisburgh 1-8, Venue: Ballina, Round 5;
Junior Football Championship Group 2:
Castlebar Mitchels B 3-6, Crossmolina Deel Rovers B2-13, Venue: Castlebar, Round 5;
Hollymount-Carramore 0-8, Lacken 0-2, Venue: Carramore, Round 5;
Junior Football Championship Group 3:
Ardnaree 0-1, Kilmovee 0-0, Venue: Ardnaree, Round 5;
Moygownagh 1-7, Islandeady 2-21, Venue: Moygownagh, Round 5;
Junior Football Championship Group 4:
Lahardane 1-15, Shrule-Glencorrib B0-7, Venue: Lahardane, Round 5;
Michael Walsh Senior League Final:
Ballaghadereen 1-12, Castlebar Mitchels 0-7, Venue: McHale Park, Final;
Michael Walsh Intermediate League Final:
Burrishoole 1-8, Davitts 1-10, Venue: McHale Park, Final;
Reserve Football League Final:
Garrymore B 0-10, Ardnaree 3-13, Venue: McHale Park, Final;
South Mayo Junior Championship - Group 2:
Claremorris 0-9, Davitts 1-4, Venue: Claremorris, ;
Jim Hogan Couriers Junior Hurling Championship:
James Stephens Ballina -, Tooreen B-, Venue: Ballina, Rd1-Conceded by JSB;
U-21 B Football Championship:
Davitts 2-10, Bohola Moy-Davitts 0-16, Venue: Ballyhaunis, Semi-Final;
Islandeady 1-8, Ballaghadereen 4-14, Venue: Claremorris, Semi-Final;
U-21 C Football Championship:
Lahardane 4-14, The Neale 2-7, Venue: Ballintubber, Semi-Final;
Kilmovee 1-7, Kilcommon 1-5, Venue: Knockmore, Quarter Final;
North Mayo Minor A Football Championship:
Crossmolina Deel Rovers 1-14, Knockmore 1-11, Venue: Crossmolina, ;
North Mayo Minor C Football Championship:
Belmullet 3-5, Kilcommon 0-8, Venue: Belmullet, ;
East Mayo Minor A Football Championship:
Charlestown 2-19, Ballaghadereen 0-6, Venue: Charlestown, Semi-Final;
West Mayo Minor A Football Championship:
Westport 1-13, Ballintubber 2-5, Venue: Westport, Semi-Final;
Islandeady 0-8, Castlebar Mitchels 3-13, Venue: Islandeady, Semi-Final;
West Mayo Minor B Football Championship:
Kilmeena 2-7, Tourmakeady 1-5, Venue: Kilmeena, Quarter-Final;
Louisburgh 2-15, Breaffy 2-13, Venue: Louisburgh, Quarter-Final;
Achill -, St Cronans -, Venue: Castlebar, Conceded by Achill;
Minor Summer League Group 11:
Ardmoy 4-10, Eastern Gaels 3-6, Venue: Ardmoy, ;
Co. U16 1 Championship Group 1:
Ballintubber 0-8, Westport 3-7, Venue: Ballintubber, ;
Carras -, Kiltimagh -, Venue: Carras, Not Played;
Co. U16 1 Championship Group 2:
Claremorris 0-6, Ballaghadereen 0-6, Venue: Claremorris, ;
Breaffy 3-6, Balla 3-10, Venue: Breaffy, ;
Co. U16 2 Championship Group 1:
Bohola Moy-Davitts 1-21, Knockmore 2-12, Venue: Foxford, ;
Co. U16 2 Championship Group 2:
Aghamore 2-9, Ballina Stephenites 2-14, Venue: Aghamore, ;
Co. U16 3 Championship Group 1:
The Neale 4-11, Ardnaree 5-10, Venue: Cong, ;
Hollymount-Carramore 2-8, Ballinrobe 1-11, Venue: Achill, ;
Co. U16 3 Championship Group 2:
Swinford 5-7, Charlestown 0-11, Venue: Swinford, ;
Naomh Padraig 0-15, Castlebar Mitchels 1-7, Venue: Naomh Padraig, ;
Co. U16 4 Championship Group 1:
Parke-Keelouges-Crimlin 6-10, Tourmakeady 2-7, Venue: Parke, ;
Lahardane 0-0, Ballyhaunis 0-1, Venue: Bofeenaun, ;
Co. U16 4 Championship Group 2:
Islandeady 3-11, Ballycroy 2-5, Venue: Islandeady, ;
Kiltane -, Burrishoole -, Venue: Bangor Erris, Conceded by Kiltane;
Co. U16 5 Championship Group 1:
Kilmeena 10-15, Mayo Gaels 4-7, Venue: Kilmeena, ;
Kilcommon 4-11, Achill 2-9, Venue: Kilcommon, ;
Co. U16 5 Championship Group 2:
Ardmoy 7-15, Bonniconlon 6-9, Venue: Ardmoy, ;
Bord na nOg Under 13 League Division 1A (15 A/S ):
Castlebar Mitchels 2-10, Westport 1-11, Venue: Castlebar, ;
Ballyhaunis -, Claremorris -, Venue: Ballyhaunis, Not Played;
Ballina Stephenites 0-10, Knockmore 1-7, Venue: Ballina, ;
Bord na Nog Under 13 League division 1B:
Crossmolina Deel Rovers -, Ballaghadereen -, Venue: Crossmolina, Not Played;
Ardnaree 1-2, Aghamore 2-13, Venue: Ardnaree, ;
Bord na nOg Under 13 League Division 2B (15 A/S ):
St Gerards -, Ballintubber -, Venue: St Gerards, Not Played;
Burrishoole 4-14, Carras 1-13, Venue: Newport, ;
Balla 1-9, Shrule-Glencorrib 2-7, Venue: Balla, ;
Bord na nOg Under 13 League Division 3A (13 A/S ):
Parke 0-8, Ardmoy 1-11, Venue: Parke, ;
Charlestown 2-6, Bonniconlon 2-13, Venue: Charlestown, ;
Swinford B -, Westport B-, Venue: Swinford, Conceded by Swinford B;
Bord na nOg Under 13 League Division 4A (13 A/S ):
Kiltane 7-6, Lahardane 2-3, Venue: Bangor Erris, ;
Kilcommon 1-8, Achill 6-14, Venue: Kilcommon, ;
Bord na nOg Under 13 League Division 4B (11 A/S ):
Eastern Gaels -, Breaffy B-, Venue: Brickens, Not Played;

Request a Demo

Let us show you how it works
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.