News

Last weeks results

November 8, 2018

Treanlaur Catering Senior Football Championship Group 1:
Garrymore  0-12, Westport 2-8, Venue: Garrymore, Round 3;
Crossmolina Deel Rovers  1-7, Ballintubber 1-8, Venue: Crossmolina, Round 3;
Treanlaur Catering Senior Football Championship Group 2:
Kiltane  0-4, Ballinrobe 1-13, Venue: Bangor Erris, Round 3;
Knockmore  1-10, Breaffy 1-8, Venue: Knockmore, Round 3;
Treanlaur Catering Senior Football Championship Group 3:
Charlestown  0-8, Aghamore 1-7, Venue: Charlestown, Round 3;
Ballaghadereen  0-4, Castlebar Mitchels 4-9, Venue: Ballaghaderreen, Round 3;
Treanlaur Catering Senior Football Championship Group 4:
Claremorris  0-6, Ballina Stephenites 2-13, Venue: Claremorris, Round 3;
Tourmakeady  1-7, Shrule-Glencorrib 0-7, Venue: Tourmakeady, Round 3;
Intermediate Football Championship Group 1:
Kilmaine  2-8, Burrishoole 2-10, Venue: Kilmaine, Round 3;
Bonniconlon  0-6, Swinford 1-12, Venue: Bonniconlon, Round 3;
Intermediate Football Championship Group 2:
Davitts  1-13, Killala 0-13, Venue: Ballindine, Round 3;
Kiltimagh  1-10, Hollymount-Carramore 2-11, Venue: Kiltimagh, Round 3;
Intermediate Football Championship Group 3:
Belmullet  1-15, Mayo Gaels 0-12, Venue: Belmullet, Round 3;
Kilmeena  0-8, Kilcommon 4-13, Venue: Kilmeena, Round 3;
Intermediate Football Championship Group 4:
Parke-Keelouges-Crimlin  2-8, Bohola Moy-Davitts 2-8, Venue: Parke, Round 3;
Ballyhaunis  1-11, Achill 0-7, Venue: Ballyhaunis, Round 3;
Junior Football Championship Group 1:
Louisburgh  2-13, Knockmore B2-4, Venue: Louisburgh, Round 4;
Eastern Gaels  3-9, Ballycroy 2-3, Venue: Brickens, Round 4;
Aghamore B 1-3, Ballina Stephenites B0-15, Venue: Aghamore, Round 4;
Junior Football Championship Group 2:
Lacken  0-7, Castlebar Mitchels B0-13, Venue: Lacken, Round 4;
Ardagh  1-6, Hollymount-Carramore 4-13, Venue: Ardagh, Round 4;
Crossmolina Deel Rovers B 0-7, Ballintubber B0-10, Venue: Crossmolina, Round 4;
Junior Football Championship Group 3:
Islandeady  0-15, Ardnaree 3-9, Venue: Islandeady, Round 4;
Kilfian  0-8, Moygownagh 1-9, Venue: Kilfian, Round 4;
Junior Football Championship Group 4:
Balla  2-3, Lahardane 5-17, Venue: Balla, Round 4;
U-21 C Football Championship:
Balla  1-11, Kilcommon 3-10, Venue: Knockmore, Quarter-Final;
Minor Summer League Group 11:
Eastern Gaels  1-8, Belmullet 6-8, Venue: Brickens, ;
East Mayo U-16 A Football Championship:
Aghamore  1-7, Ballaghadereen 0-13, Venue: Charlestown, Final;
Co. U16 1 Championship Group 1:
Kiltimagh  3-12, Ballintubber 4-10, Venue: Kiltimagh, ;
Westport  0-7, Carras 2-10, Venue: Westport, ;
Co. U16 1 Championship Group 2:
Balla  1-8, Claremorris 1-15, Venue: Balla, ;
Ballaghadereen  6-13, Breaffy 2-6, Venue: Ballaghaderreen, ;
Co. U16 2 Championship Group 1:
Knockmore  3-8, Louisburgh 2-5, Venue: Knockmore, ;
Belmullet  2-11, Bohola Moy-Davitts 1-15, Venue: Belmullet, ;
Co. U16 2 Championship Group 2:
Crossmolina Deel Rovers  2-10, Aghamore 0-9, Venue: Crossmolina, ;
Ballina Stephenites  3-16, Davitts 1-7, Venue: Ballina, ;
Co. U16 3 Championship Group 1:
Ballinrobe  6-8, The Neale 1-7, Venue: Ballinrobe, ;
Ardnaree  8-4, Hollymount-Carramore 2-7, Venue: Ardnaree, ;
Co. U16 3 Championship Group 2:
Castlebar Mitchels  2-7, Swinford 3-10, Venue: Castlebar, ;
Co. U16 4 Championship Group 1:
Ballyhaunis  2-18, Parke-Keelouges-Crimlin 4-7, Venue: Ballyhaunis, ;
Tourmakeady  12-16, Lahardane 4-2, Venue: Tourmakeady, ;
Co. U16 4 Championship Group 2:
Burrishoole  -, Islandeady -, Venue: Newport, Not Played;
Ballycroy  5-10, Kiltane 2-9, Venue: Ballycroy, ;
Co. U16 5 Championship Group 2:
Bonniconlon  0-0, Shrule-Glencorrib 0-1, Venue: Bonniconlon, ;

Request a Demo

Let us show you how it works
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.