News

Last weeks results

November 8, 2018

Mayo G.A.A. Senior Football League Division 1D:
Crossmolina Deel Rovers B 3-16, Moygownagh 0-4, Venue: Crossmolina, Round 6;
Michael Walsh Senior League - Group 1:
Breaffy  1-10, Ballaghadereen 1-10, Venue: Breaffy, ;
Ballintubber  1-3, Charlestown 2-10, Venue: Ballintubber, ;
Michael Walsh Senior League - Group 2:
Ballinrobe  1-12, Crossmolina Deel Rovers 2-14, Venue: Ballinrobe, ;
Westport  1-10, Tourmakeady 1-12, Venue: Westport, ;
Kiltane  2-9, Castlebar Mitchels 1-12, Venue: Bangor Erris, ;
Ballina Stephenites  4-15, Claremorris 1-10, Venue: Ballina, ;
Michael Walsh Intermediate League - Group 1:
Parke-Keelouges-Crimlin  0-5, Kiltimagh 1-13, Venue: Parke, ;
Kilmeena  -, Burrishoole -, Venue: Kilmeena, Not Played;
Bohola Moy-Davitts  3-7, Swinford 0-10, Venue: Foxford, ;
Michael Walsh Intermediate League - Group 2:
Mayo Gaels  -, Achill -, Venue: Mayo Gaels, Not Played;
Killala  0-9, Bonniconlon 2-16, Venue: Killala, ;
Kilmaine  1-9, Hollymount-Carramore 1-11, Venue: Kilmaine, ;
Junior Football Reserve League:
The Neale  2-7, Islandeady 0-17, Venue: Cong, Round 4;
West Mayo Junior B League - Section 1:
Balla B 1-3, Breaffy B1-10, Venue: Balla, ;
Islandeady B 0-9, Westport B2-8, Venue: Islandeady, ;
West Mayo Junior B League - Section 2:
Castlebar Mitchels B 0-10, Ballintubber B1-15, Venue: Castlebar, ;
Burrishoole B 1-12, Parke  B0-5, Venue: Newport, ;
East Mayo Canon Henry Cup:
Charlestown  2-14, Bohola Moy-Davitts 3-6, Venue: Charlestown, Semi-Final;
Jim Hogan Couriers Senior Hurling Championship:
Castlebar Mitchels  4-9, North Mayo 0-13, Venue: Castlebar, Rd2 | Line: JMcGrath & TLarkin;
Tooreen  0-11, Ballyhaunis 2-17, Venue: Tooreen, Rd2: | Line: CPhillips & GCarmody;
U14 A Hurling Championship:
James Stephens Ballina  1-3, Caiseal Gaels 7-17, Venue: St Muiredeachs College, Rd2;
U14 B Hurling Championship:
Ballyvary  2-4, Castlebar Mitchels 8-6, Venue: Ballyvary, Rd2;
Bord na nOg Under 12 Min League Group D:
Ballaghadereen  4-10, Castlebar Mitchels B3-2, Venue: Ballaghaderreen, ;
Islandeady  1-4, Balla 4-18, Venue: Islandeady, ;
Swinford  3-16, Breaffy 6-28, Venue: Swinford, ;
Bord na nOg Under 12 Min League Group E:
Ballyhaunis  4-10, Westport 23-4, Venue: Ballyhaunis, ;
Bord na nOg Under 12 Min League Group F:
Ardmoy  10-5, Bonniconlon 2-8, Venue: Ardmoy, ;
Eastern Gaels  2-8, Kilmovee 1-7, Venue: Brickens, ;
Bord na nOg Under 12 Min League Group G:
Tourmakeady  0-4, Louisburgh 6-5, Venue: Tourmakeady, ;
Ballycroy  2-3, Kilmeena 4-18, Venue: Ballycroy, ;
Achill  4-6, Westport 34-17, Venue: Achill, ;

Request a Demo

Let us show you how it works
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.