News

Last weeks results

November 8, 2018

Mayo G.A.A. Senior Football League Division 1E:
Crossmolina Deel Rovers C 3-5, Kiltimagh B2-11, Venue: Crossmolina, ;
Michael Walsh Senior League - Group 1:
Aghamore 1-12, Garrymore 0-5, Venue: Aghamore, ;
Charlestown -, Breaffy -, Venue: Charlestown, Not Played;
Knockmore 3-12, Shrule-Glencorrib 0-9, Venue: Knockmore, ;
Michael Walsh Senior League - Group 2:
Claremorris 2-15, Westport 3-5, Venue: Claremorris, ;
Crossmolina Deel Rovers 4-9, Kiltane 3-9, Venue: Crossmolina, ;
Tourmakeady 1-4, Ballina Stephenites 1-13, Venue: Tourmakeady, ;
Michael Walsh Intermediate League - Group 1:
Kiltimagh -, Kilmeena -, Venue: Kiltimagh, Not Played;
Ballyhaunis 1-8, Bohola Moy-Davitts 1-14, Venue: Ballyhaunis, ;
Burrishoole 1-12, Parke-Keelouges-Crimlin 0-8, Venue: Burrishoole, ;
Swinford 2-4, Kilcommon 3-10, Venue: Swinford, ;
Michael Walsh Intermediate League - Group 2:
Bonniconlon 0-11, Davitts 2-11, Venue: Bonniconlon, ;
Achill -, Kilmaine -, Venue: Achill, Not Played;
Hollymount-Carramore -, Mayo Gaels -, Venue: Hollymount, Not Played;
Junior Football Reserve League:
Louisburgh -, Eastern Gaels -, Venue: Louisburgh, Not Played;
Reserve Football League - Group 1:
Castlebar Mitchels 3-7, Burrishoole 0-5, Venue: Castlebar, Round 1;
Parke-Keelouges-Crimlin 1-11, Bonniconlon 2-8, Venue: Parke, Round 1;
Killala -, Ardnaree -, Venue: Killala, Not Played;
Reserve Football League - Group 2:
Swinford 1-7, Ballintubber 0-5, Venue: Swinford, Round 1;
Ballinrobe 1-7, Garrymore 1-11, Venue: Ballinrobe, Round 1;
Hollymount-Carramore 1-10, St. Patricks 1-10, Venue: Hollymount, Round 1;
Jim Hogan Couriers Senior Hurling Championship:
Ballyhaunis 3-20, Castlebar Mitchels 2-2, Venue: Ballyhaunis, Rd1 | Line: PCarney & PCassidy;
Westport 1-8, Tooreen 4-10, Venue: Westport, Rd1 | Line: KBeakey & CPhillips;
MinorA Hurling Championship:
Tooreen 1-9, Ballyhaunis 0-8, Venue: Tooreen, Rd4;
U16 Hurling O'Shae Shield:
Westport 0-1, Ballyhaunis 6-10, Venue: Westport, Rd4;
U13 Hurling League Section A:
Moytura 0-1, Tooreen 4-11, Venue: Ballinrobe CS, Rd1;
Bord na nOg Under 12 Min League Group A:
Burrishoole 2-5, Ballina Stephenites 1-1, Venue: Newport, ;
Castlebar Mitchels 1-13, Parke 3-7, Venue: Castlebar, ;
Bord na nOg Under 12 Min League Group B:
St Gerards 1-7, Mayo Gaels 4-10, Venue: St Gerards, ;
Bord na nOg Under 12 Min League Group C:
Belmullet 1-1, Ardnaree 12-22, Venue: Belmullet, ;

Request a Demo

Let us show you how it works
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.