News

Last weeks results

November 8, 2018

Mayo G.A.A. Senior Football League Division 1A:
Crossmolina Deel Rovers 1-10, Charlestown 1-14, Venue: Crossmolina, Round 6;
Shrule-Glencorrib 2-12, Ballina Stephenites 1-8, Venue: Shrule-Glencorrib, Round 6;
Castlebar Mitchels 0-12, Westport 0-9, Venue: Castlebar, Round 6;
Knockmore 0-12, Ballintubber 2-6, Venue: Knockmore, Round 6;
Mayo G.A.A. Senior Football League Division 1B:
Davitts 0-13, Bohola Moy-Davitts 0-7, Venue: Ballindine, Round 6;
Garrymore 1-7, Tourmakeady 0-5, Venue: Garrymore, Round 6;
Parke-Keelouges-Crimlin 0-10, Islandeady 1-10, Venue: Parke, Round 6;
Kiltimagh 4-5, Hollymount-Carramore 0-9, Venue: Kiltimagh, Round 6;
Claremorris 2-8, Breaffy 2-12, Venue: Claremorris, Round 6;
Mayo G.A.A. Senior Football League Division 1C:
Belmullet 1-4, Aghamore 2-7, Venue: Belmullet, Round 6;
Ballyhaunis 1-8, The Neale 1-3, Venue: Ballyhaunis, Round 6;
Swinford 1-10, Kilmaine 2-6, Venue: Swinford, Round 6;
Louisburgh 1-6, Kilcommon 2-12, Venue: Louisburgh, Round 6;
Achill 0-9, Bonniconlon 0-8, Venue: Achill, Round 6;
Mayo G.A.A. Senior Football League Division 1D:
Ballina Stephenites B -, Ballintubber B-, Venue: Ballina, Not Played;
Knockmore B 1-5, Lahardane 1-11, Venue: Knockmore, Round 6;
Kilmeena 2-9, Mayo Gaels 0-6, Venue: Kilmeena, Round 6;
Ardnaree 1-10, Killala 2-12, Venue: Ardnaree, Round 6;
Mayo G.A.A. Senior Football League Division 1E:
Castlebar Mitchels B 1-10, Kilmovee 1-7, Venue: Castlebar, Round 6;
Claremorris B 2-9, Hollymount-Carramore 0-10, Venue: Claremorris, Round 6;
Ballycastle 3-4, Ardagh 2-6, Venue: Ballycastle, Round 6;
Mayo G.A.A. Senior Football League Division 1F:
Kilfian 1-1, Breaffy B0-13, Venue: Kilfian, Round 6;
Eastern Gaels 3-7, Shrule-Glencorrib B1-8, Venue: Brickens, Round 6;
Ballaghadereen B 0-9, Westport B2-6, Venue: Ballaghaderreen, Round 6;
Balla 3-11, Davitts B0-2, Venue: Balla, Round 6;
Aghamore B -, Ballyhaunis B-, Venue: Aghamore, Conceded by Ballyhaunis B;
Mayo G.A.A. Senior Football League Division 1G:
Kilmovee B -, Balla B-, Venue: Kilmovee, Not Played;
Kilcommon B 0-4, Ballycroy 3-14, Venue: Kilcommon, Round 6;
Genfitt Shield Junior Hurling League:
Tooreen B 0-9, James Stephens Ballina 0-17, Venue: McHale Park, Shield Final | Line: CPhillips & JMcGrath;
U14 Feile A Hurling:
Tooreen 1-6, Caiseal Gaels 0-2, Venue: Charlestown, AFinal | Line: GCarmody & GKilbride;
U13 Hurling League Section B:
Belmullet 6-1, Ballyvary 0-3, Venue: Belmullet, Rd1;
Castlebar Mitchels 2-6, Westport 2-10, Venue: Castlebar, Rd1;
Bord na nOg Under 18 Football League Division 1:
Westport 1-11, Knockmore 1-5, Venue: Westport, ;
Ballina Stephenites 3-13, Charlestown 1-6, Venue: Ballina, ;
Kiltane 13 A/S 1-19, Swinford 2-4, Venue: Bangor Erris, ;
Claremorris 2-12, Castlebar Mitchels 2-12, Venue: Claremorris, ;
Bord na nOg Under 18 Football League Division 4:
Shrule-Glencorrib 13 A/S 1-15, Aghamore 1-18, Venue: Shrule-Glencorrib, ;
Bohola Moy-Davitts 13 A/S 3-11, Islandeady 13 A/S0-5, Venue: Foxford, ;
Ballintubber 13 A/S -, Crossmolina Deel Rovers -, Venue: Ballintubber, Not Played;
Bord na nOg Under 18 Football League Division 3:
St Gerards 3-7, St Cronans 2-8, Venue: St Gerards, ;
Mayo Gaels 4-14, The Neale 3-9, Venue: Mayo Abbey, ;
St Muredachs 1-13, Davitts 2-7, Venue: St Muredachs, ;
Ballyhaunis 2-14, Breaffy 3-15, Venue: Ballyhaunis, ;
Kiltimagh -, Naomh Padraig -, Venue: Kiltimagh, Conceded by Naomh Padraig;
Bord na nOg Under 18 Football League Division 4:
Burrishoole 7-11, Belmullet 0-9, Venue: Newport, ;
Lahardane 6-7, Kilcommon 3-5, Venue: Bofeenaun, ;
Louisburgh 5-14, Ballinrobe 3-7, Venue: Louisburgh, ;
Bord na nOg Under 18 Football League Division 5:
Tourmakeady -, Achill -, Venue: Tourmakeady, Not Played;
Bord na nOg Under 16 Football League Division 1:
Carras 4-8, Ballina Stephenites 2-12, Venue: Carras, ;
Ballaghadereen 3-2, Ballintubber 4-13, Venue: Ballaghaderreen, ;
Balla 1-5, Claremorris 2-10, Venue: Balla, ;
Bord na nOg Under 16 Football League Division 2:
Davitts 4-7, Breaffy 13 A/S5-11, Venue: Ballindine, ;
St Gerards 1-10, Louisburgh 2-14, Venue: St Gerards, ;
Aghamore 3-8, Swinford 1-5, Venue: Aghamore, ;
Bord na nOg Under 16 Football League Division 3:
Bohola Moy-Davitts 2-12, Castlebar Mitchels 2-6, Venue: Foxford, ;
Islandeady -, Kiltane -, Venue: Islandeady, Conceded by Kiltane;
Naomh Padraig 6-6, Ballyhaunis 2-11, Venue: Naomh Padraig, ;
Bord na nOg Under 16 Football League Division 4:
The Neale 4-11, Achill 3-8, Venue: Cong, ;
Ardnaree 7-11, Burrishoole 0-1, Venue: Ardnaree, ;
Kilmeena 1-4, Charlestown 4-14, Venue: Kilmeena, ;
Bord na nOg Under 16 Football League Division 5A:
Parke-Keelouges-Crimlin 3-16, Ballycroy 1-3, Venue: Parke, ;
Mayo Gaels 0-0, Shrule-Glencorrib 0-0, Venue: Mayo Abbey, ;
Bord na nOg Under 16 Football League Division 5B:
Eastern Gaels -, Bonniconlon -, Venue: Brickens, Conceded by Eastern Gaels;
Lahardane 8-9, Kilmovee 3-3, Venue: Bofeenaun, ;
Bord na nOg Under 14 Football League Division 2:
Knockmore 5-14, Ballyhaunis 2-3, Venue: Knockmore, ;
Bord na nOg Under 14 Football League Division 3:
Bohola Moy-Davitts 2-11, Bonniconlon 3-16, Venue: Foxford, ;
Bord na nOg Under 14 B Football League Division 1:
Castlebar Mitchels C 4-10, Claremorris B6-8, Venue: Castlebar, ;
Bord na nOg Under 12 Min League Group A:
Westport 4-7, Claremorris 3-12, Venue: Westport, ;
Ballina Stephenites -, Castlebar Mitchels -, Venue: Ballina, Not Played;
Knockmore 4-14, Burrishoole 1-10, Venue: Knockmore, ;
Bord na nOg Under 12 Min League Group B:
Mayo Gaels 6-16, The Neale 6-14, Venue: Mayo Abbey, ;
Shrule-Glencorrib 6-7, St Gerards 7-14, Venue: Shrule-Glencorrib, ;
Bord na nOg Under 12 Min League Group C:
Crossmolina Deel Rovers 1-10, Belmullet 2-6, Venue: Crossmolina, ;
Ardnaree 7-14, Naomh Padraig 1-4, Venue: Ardnaree, ;

Request a Demo

Let us show you how it works
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.