News

Last weeks results

November 8, 2018

Mayo G.A.A. Senior Football League Division 1A:
Ballinrobe 1-11, Westport 1-10, Venue: Ballinrobe, Round 4;
Shrule-Glencorrib 2-9, Ballintubber 1-11, Venue: Shrule-Glencorrib, Round 4;
Knockmore 2-12, Ballaghadereen 0-14, Venue: Knockmore, Round 4;
Crossmolina Deel Rovers 0-15, Burrishoole 2-9, Venue: Crossmolina, Round 4;
Castlebar Mitchels 1-14, Charlestown 1-11, Venue: Castlebar, Round 4;
Mayo G.A.A. Senior Football League Division 1B:
Kiltane 2-9, Tourmakeady 2-7, Venue: Bangor Erris, Round 4;
Garrymore 1-12, Hollymount-Carramore 1-9, Venue: Garrymore, Round 4;
Parke-Keelouges-Crimlin 0-10, Breaffy 0-17, Venue: Parke, Round 4;
Kiltimagh 1-15, Claremorris 1-10, Venue: Kiltimagh, Round 4;
Davitts 0-11, Islandeady 0-5, Venue: Ballindine, Round 4;
Mayo G.A.A. Senior Football League Division 1C:
Ballyhaunis 1-10, Kilcommon 0-6, Venue: Ballyhaunis, Round 4;
Belmullet 2-7, The Neale 1-10, Venue: Belmullet, Round 4;
Aghamore 2-11, Kilmaine 2-7, Venue: Aghamore, Round 4;
Swinford 1-8, Bonniconlon 1-4, Venue: Swinford, Round 4;
Louisburgh 1-10, Achill 1-3, Venue: Louisburgh, Round 4;
Mayo G.A.A. Senior Football League Division 1D:
Crossmolina Deel Rovers B 0-10, Ballintubber B3-8, Venue: Crossmolina, Round 4;
Moygownagh 1-7, Lahardane 3-15, Venue: Moygownagh, Round 4;
Knockmore B 2-12, Killala 3-14, Venue: Knockmore, Round 4;
Kilmeena 3-10, Ardnaree 2-5, Venue: Kilmeena, Round 4;
Ballina Stephenites B 0-10, Mayo Gaels 0-14, Venue: Ballina, Round 4;
Mayo G.A.A. Senior Football League Division 1E:
Crossmolina Deel Rovers C 1-4, Hollymount-Carramore 2-16, Venue: Crossmolina, Round 4;
Castlebar Mitchels B 0-10, Lacken 0-9, Venue: Castlebar, Round 4;
Bohola Moy-Davitts B 2-12, Ardagh 2-9, Venue: Foxford, Round 4;
Ballycastle 3-10, Kilmovee 0-9, Venue: Ballycastle, Round 4;
Mayo G.A.A. Senior Football League Division 1F:
Ballaghadereen B 0-8, Breaffy B2-7, Venue: Ballaghaderreen, Round 4;
Aghamore B 2-10, Shrule-Glencorrib B0-5, Venue: Aghamore, Round 4;
Eastern Gaels 0-8, Davitts B1-11, Venue: Brickens, Round 4;
Mayo G.A.A. Senior Football League Division 1G:
The Neale B 3-12, Belmullet B5-7, Venue: Cong, Round 4;
Genfitt Shield Junior Hurling League:
Castlebar Mitchels B 1-11, James Stephens Ballina 2-4, Venue: Castlebar, Rd2;
MinorA Hurling Championship:
Castlebar Mitchels 6-6, Ballyhaunis 0-4, Venue: Castlebar, Rd3;
MinorB Hurling Championship:
Ballyvary 2-12, Belmullet 2-2, Venue: Ballyvary, Rd3;
U16 Hurling O'Shae Shield:
Westport 3-9, Belmullet 1-4, Venue: Westport, Rd2;
U14 Feile A Hurling:
Moytura 2-2, Caiseal Gaels 2-9, Venue: Claremorris, PlayOff;
Bord na nOg Under 18 Football League Division 1:
Charlestown -, Kiltane 13 A/S-, Venue: Charlestown, Not Played;
Bord na nOg Under 18 Football League Division 2:
Crossmolina Deel Rovers 1-14, Shrule-Glencorrib 13 A/S1-5, Venue: Crossmolina, ;
Islandeady 13 A/S 3-11, Carras 13 A/S5-13, Venue: Islandeady, ;
Bord na nOg Under 18 Football League Division 3:
St Muredachs 0-14, St Cronans 3-12, Venue: St Muredachs, ;
Kiltimagh 2-15, Davitts 3-8, Venue: Kiltimagh, ;
The Neale -, Kiltimagh -, Venue: Cong, Not Played;
St Cronans 4-7, Ballyhaunis 2-5, Venue: Balla, ;
St Gerards 1-6, St Muredachs 0-15, Venue: St Gerards, ;
Davitts 4-10, Breaffy 3-9, Venue: Ballindine, ;
Mayo Gaels 0-18, Naomh Padraig 3-9, Venue: Mayo Abbey, ;
Bord na nOg Under 18 Football League Division 4:
Kilmeena 2-10, Burrishoole 2-11, Venue: Kilmeena, ;
Bord na nOg Under 18 Football League Division 5:
Eastern Gaels -, Kilmovee -, Venue: Brickens, Not Played;
Kilmovee -, Tourmakeady -, Venue: Kilmovee, Not Played;
Bord na nOg Under 16 Football League Division 1:
Westport 0-11, Carras 1-13, Venue: Westport, ;
Ballina Stephenites 4-12, Knockmore 0-9, Venue: Ballina, ;
Carras 4-18, Belmullet 0-6, Venue: Carras, ;
Ballaghadereen 4-7, Westport 1-10, Venue: Ballaghaderreen, ;
Balla 2-6, Ballina Stephenites 1-8, Venue: Balla, ;
Knockmore -, Ballintubber -, Venue: Knockmore, Not Played;
Bord na nOg Under 16 Football League Division 2:
Louisburgh 3-14, Davitts 2-9, Venue: Louisburgh, ;
Kiltimagh 13 A/S 1-9, Aghamore 2-4, Venue: Kiltimagh, ;
Breaffy 13 A/S 10-12, St Gerards 4-6, Venue: Breaffy, ;
Bord na nOg Under 16 Football League Division 3:
Kiltane 2-11, Naomh Padraig 7-17, Venue: Bangor Erris, ;
Castlebar Mitchels 2-11, Islandeady 0-11, Venue: Castlebar, ;
Crossmolina Deel Rovers 2-15, Bohola Moy-Davitts 2-5, Venue: Crossmolina, ;
Bord na nOg Under 16 Football League Division 4:
Charlestown 5-11, The Neale 0-9, Venue: Charlestown, ;
Bord na nOg Under 16 Football League Division 5A:
Ballycroy 3-9, Westport B3-4, Venue: Ballycroy, ;
Ballycroy 6-11, Shrule-Glencorrib 2-8, Venue: Ballycroy, ;
Bord na nOg Under 14 Football League Division 1:
Charlestown 6-16, Crossmolina Deel Rovers 3-7, Venue: Charlestown, ;
Claremorris 2-4, Kiltimagh 0-6, Venue: Claremorris, ;
Breaffy 1-12, Castlebar Mitchels 1-8, Venue: Breaffy, ;
Ballina Stephenites 1-8, Swinford 2-9, Venue: Ballina, ;
Bord na nOg Under 14 Football League Division 2:
Carras 1-19, Ballyhaunis 6-5, Venue: Carras, ;
Belmullet -, Aghamore -, Venue: Belmullet, Not Played;
Westport 1-13, Ballaghadereen 13 A/S3-11, Venue: Westport, ;
The Neale 1-13, Knockmore 2-14, Venue: Cong, ;
Bord na nOg Under 14 Football League Division 3:
Bohola Moy-Davitts 2-13, Louisburgh 5-13, Venue: Foxford, ;
Ardnaree 3-4, Bonniconlon 9-22, Venue: Ardnaree, ;
Ballinrobe 1-6, Burrishoole 3-18, Venue: Ballinrobe, ;
Bord na nOg Under 14 Football League Division 4:
Mayo Gaels 4-12, Castlebar Mitchels B3-7, Venue: Mayo Abbey, ;
Kilmeena 1-5, Achill 7-10, Venue: Kilmeena, ;
Bord na nOg Under 14 B Football League Division 1:
Ballina Stephenites B 5-10, Swinford B4-12, Venue: Ballina, ;
Westport B 0-10, Castlebar Mitchels C3-11, Venue: Westport, ;

Request a Demo

Let us show you how it works
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.