News

Last weeks results

November 8, 2018

Mayo G.A.A. Senior Football League Division 1A:
Burrishoole  2-3, Knockmore 1-12, Venue: Burrishoole, Round 3;
Ballaghadereen  3-9, Castlebar Mitchels 3-9, Venue: Ballaghaderreen, Round 3;
Charlestown  1-5, Shrule-Glencorrib 1-8, Venue: Charlestown, Round 3;
Ballintubber  0-13, Ballinrobe 0-9, Venue: Ballintubber, Round 3;
Westport  1-10, Ballina Stephenites 1-13, Venue: Westport, Round 3;
Mayo G.A.A. Senior Football League Division 1B:
Claremorris  1-12, Parke-Keelouges-Crimlin 1-5, Venue: Claremorris, Round 3;
Breaffy  0-10, Garrymore 2-12, Venue: Breaffy, Round 3;
Hollymount-Carramore  0-10, Davitts 1-7, Venue: Hollymount, Round 3;
Islandeady  3-14, Kiltane 2-11, Venue: Islandeady, Round 3;
Tourmakeady  3-8, Bohola Moy-Davitts 0-13, Venue: Tourmakeady, Round 3;
Mayo G.A.A. Senior Football League Division 1C:
Achill  1-9, Swinford 0-12, Venue: Achill, Round 3;
Bonniconlon  1-7, Ballyhaunis 0-7, Venue: Bonniconlon, Round 3;
Kilcommon  2-4, Aghamore 1-14, Venue: Kilcommon, Round 3;
Kilmaine  0-8, The Neale 1-5, Venue: Kilmaine, Round 3;
Louisburgh  1-12, Belmullet 0-12, Venue: Louisburgh, Round 3;
Mayo G.A.A. Senior Football League Division 1D:
Kilmeena  1-5, Crossmolina Deel Rovers B0-10, Venue: Kilmeena, Round 3;
Ardnaree  2-9, Knockmore B1-10, Venue: Ardnaree, Round 3;
Killala  0-17, Ballina Stephenites B2-6, Venue: Killala, Round 3;
Mayo Gaels  1-15, Moygownagh 0-6, Venue: Mayo Gaels, Round 3;
Lahardane  1-17, Ballintubber B0-9, Venue: Lahardane, Round 3;
Mayo G.A.A. Senior Football League Division 1E:
Hollymount-Carramore  0-14, Ballycastle 1-10, Venue: Carramore, Round 3;
Lacken  1-16, Crossmolina Deel Rovers C1-3, Venue: Lacken, Round 3;
Claremorris B 1-5, Castlebar Mitchels B2-15, Venue: Claremorris, Round 3;
Kilmovee  4-7, Charlestown B2-11, Venue: Kilmovee, Round 3;
Kiltimagh B 1-9, Bohola Moy-Davitts B1-6, Venue: Kiltimagh, Round 3;
Mayo G.A.A. Senior Football League Division 1F:
Shrule-Glencorrib B 0-7, Westport B2-10, Venue: Shrule-Glencorrib, Round 3;
Breaffy B 1-11, Aghamore B0-11, Venue: Breaffy, Round 3;
Davitts B 2-10, Ballaghadereen B1-13, Venue: Ballindine, Round 3;
Balla  2-13, Eastern Gaels 0-7, Venue: Balla, Round 3;
Ballyhaunis B -, Kilfian -, Venue: Ballyhaunis, Conceded by Ballyhaunis B;
Mayo G.A.A. Senior Football League Division 1G:
Belmullet B 0-1, Kilmovee B0-0, Venue: Belmullet, ;
Balla B 1-10, Ballycroy 0-9, Venue: Balla, Round 3;
Swinford B -, Mayo Gaels B-, Venue: Swinford, Conceded by Mayo Gaels B;
Achill B -, Kilcommon B-, Venue: Achill, Conceded by Achill B;
Genfitt Shield Junior Hurling League:
Castlebar Mitchels B 0-7, Tooreen B4-7, Venue: Castlebar, Rd3;
MinorA Hurling Championship:
Tooreen  1-14, Castlebar Mitchels 2-10, Venue: Tooreen, Rd2;
U16 Hurling O'Shae Cup:
Tooreen  4-12, Moytura 2-6, Venue: Tooreen, Rd2;
U16 Hurling O'Shae Shield:
Ballyhaunis  -, Caiseal Gaels -, Venue: Ballyhaunis, Rd2-Conceded by Caiseal Gaels;
U14 Feile A Hurling:
Moytura  2-2, Tooreen 4-10, Venue: Ballinrobe CS, Rd2;
Bord na nOg Under 18 Football League Division 1:
Kiltane 13 A/S 2-10, Knockmore 2-9, Venue: Bangor Erris, ;
Westport  4-11, Swinford 2-7, Venue: Westport, ;
Charlestown  1-9, Claremorris 2-14, Venue: Charlestown, ;
Ballina Stephenites  3-20, Castlebar Mitchels 0-4, Venue: Ballina, ;
Claremorris  4-16, Westport 0-10, Venue: Claremorris, ;
Bord na nOg Under 18 Football League Division 2:
Carras 13 A/S 7-8, Aghamore 5-15, Venue: Carras, ;
Shrule-Glencorrib 13 A/S 3-20, Ballaghadereen 13 A/S3-12, Venue: Shrule-Glencorrib, ;
Islandeady 13 A/S 3-5, Ballintubber 13 A/S1-11, Venue: Islandeady, ;
Bohola Moy-Davitts 13 A/S 1-7, Crossmolina Deel Rovers 2-14, Venue: Foxford, ;
Bord na nOg Under 18 Football League Division 3:
St Muredachs  1-12, Mayo Gaels 1-13, Venue: Bonniconlon, ;
Ballyhaunis  1-8, St Gerards 4-11, Venue: Ballyhaunis, ;
Kiltimagh  0-10, St Cronans 0-6, Venue: Kiltimagh, ;
Naomh Padraig  1-5, Davitts 0-16, Venue: Killala, ;
Bord na nOg Under 18 Football League Division 4:
Lahardane  -, Kilmeena -, Venue: Bofeenaun, Not Played;
Louisburgh  4-14, Belmullet 3-6, Venue: Louisburgh, ;
Bord na nOg Under 16 Football League Division 1:
Westport  2-10, Balla 1-3, Venue: Westport, ;
Belmullet  0-7, Ballaghadereen 3-10, Venue: Belmullet, ;
Ballintubber  2-15, Claremorris 2-9, Venue: Ballintubber, ;
Bord na nOg Under 16 Football League Division 2:
St Gerards  2-10, Kiltimagh 13 A/S10-10, Venue: St Gerards, ;
Ballinrobe  2-12, Louisburgh 4-6, Venue: Ballinrobe, ;
Breaffy 13 A/S 3-9, Aghamore 0-11, Venue: Breaffy, ;
Bord na nOg Under 16 Football League Division 3:
Islandeady  2-10, Crossmolina Deel Rovers 5-12, Venue: Islandeady, ;
Naomh Padraig  5-10, Castlebar Mitchels 1-9, Venue: Killala, ;
Bord na nOg Under 16 Football League Division 5A:
Shrule-Glencorrib  4-16, Westport B0-5, Venue: Shrule-Glencorrib, ;
Bord na nOg Under 16 Football League Division 5B:
Bonniconlon  4-7, Ardmoy 10-10, Venue: Bonniconlon, ;
Bord na nOg Under 14 Football League Division 1:
Crossmolina Deel Rovers  0-6, Claremorris 3-15, Venue: Crossmolina, ;
Swinford  5-9, Breaffy 1-12, Venue: Swinford, ;
Kiltimagh  1-8, Charlestown 4-11, Venue: Kiltimagh, ;
Castlebar Mitchels  4-10, Ballina Stephenites 7-11, Venue: Castlebar, ;
Bord na nOg Under 14 Football League Division 2:
Aghamore  6-16, Westport 2-7, Venue: Aghamore, ;
Ballyhaunis  5-8, The Neale 6-13, Venue: Ballyhaunis, ;
Knockmore  3-10, Carras 2-8, Venue: Knockmore, ;
Bord na nOg Under 14 Football League Division 3:
Bonniconlon  6-16, Shrule-Glencorrib 0-6, Venue: Bonniconlon, ;
Ballintubber  -, Ardnaree -, Venue: Ballintubber, Not Played;
Louisburgh  11-26, Naomh Padraig 1-6, Venue: Louisburgh, ;
Burrishoole  4-17, Bohola Moy-Davitts 2-7, Venue: Newport, ;
Naomh Padraig  1-10, Burrishoole 6-25, Venue: Killala, ;
Bord na nOg Under 14 Football League Division 4:
Islandeady  10-14, Kiltane 3-7, Venue: Islandeady, ;
Balla  5-8, Kilcommon 1-11, Venue: Balla, ;
Achill  1-5, Mayo Gaels 7-9, Venue: Achill, ;
Kilmovee  7-5, Kilmeena 2-12, Venue: Kilmovee, ;
Bord na nOg Under 14 Football League Division 5:
Eastern Gaels  1-8, Tourmakeady 11-9, Venue: Brickens, ;
Parke-Keelouges-Crimlin  7-7, St Gerards 3-6, Venue: Parke, ;
Lahardane  -, Ballycroy -, Venue: Bofeenaun, Conceded by Lahardane;
Bord na nOg Under 14 B Football League Division 1:
Westport B -, Claremorris B-, Venue: Westport, Not Played;
Ballina Stephenites B 3-20, Kiltimagh B1-6, Venue: Ballina, ;

Request a Demo

Let us show you how it works
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.