News

Last weeks results

November 8, 2018

Mayo G.A.A. Senior Football League Division 1A:
Ballina Stephenites 1-5, Ballintubber 1-9, Venue: Ballina, Round 2;
Ballinrobe 0-11, Charlestown 0-11, Venue: Ballinrobe, Round 2;
Shrule-Glencorrib 0-13, Ballaghadereen 3-8, Venue: Shrule-Glencorrib, Round 2;
Castlebar Mitchels 1-14, Burrishoole 1-7, Venue: Castlebar, Round 2;
Knockmore 1-13, Crossmolina Deel Rovers 1-12, Venue: Knockmore, Round 2;
Mayo G.A.A. Senior Football League Division 1B:
Bohola Moy-Davitts 1-9, Islandeady 1-8, Venue: Foxford, Round 2;
Kiltane 1-13, Hollymount-Carramore 0-15, Venue: Bangor Erris, Round 2;
Davitts 2-6, Breaffy 2-13, Venue: Ballindine, Round 2;
Garrymore 0-9, Claremorris 2-10, Venue: Garrymore, Round 2;
Parke-Keelouges-Crimlin 2-13, Kiltimagh 3-11, Venue: Parke, Round 2;
Mayo G.A.A. Senior Football League Division 1C:
Belmullet 0-11, Kilmaine 2-6, Venue: Belmullet, Round 2;
The Neale 2-12, Kilcommon 0-6, Venue: Cong, Round 2;
Aghamore 0-8, Bonniconlon 1-5, Venue: Aghamore, Round 2;
Ballyhaunis 2-17, Achill 0-6, Venue: Ballyhaunis, Round 2;
Swinford 1-14, Louisburgh 2-3, Venue: Swinford, Round 2;
Mayo G.A.A. Senior Football League Division 1D:
Crossmolina Deel Rovers B 1-7, Lahardane 1-4, Venue: Crossmolina, Round 2;
Ballintubber B 0-14, Mayo Gaels 1-8, Venue: Ballintubber, Round 2;
Ballina Stephenites B 2-7, Ardnaree 1-13, Venue: Ballina, Round 2;
Mayo G.A.A. Senior Football League Division 1E:
Crossmolina Deel Rovers C 0-5, Claremorris B1-10, Venue: Crossmolina, Round 2;
Ardagh 4-6, Kiltimagh B0-11, Venue: Ardagh, Round 2;
Bohola Moy-Davitts B 1-12, Kilmovee 3-8, Venue: Foxford, Round 2;
Charlestown B 1-12, Hollymount-Carramore 1-9, Venue: Charlestown, Round 2;
Ballycastle 1-7, Lacken 0-11, Venue: Ballycastle, Round 2;
Mayo G.A.A. Senior Football League Division 1F:
Ballaghadereen B 2-6, Balla 0-8, Venue: Ballaghaderreen, Round 2;
Westport B 0-10, Breaffy B1-10, Venue: Westport, Round 2;
Mayo G.A.A. Senior Football League Division 1G:
Ballycroy 0-8, Swinford B3-18, Venue: Ballycroy, Round 2;
Kilcommon B 1-12, Belmullet B3-12, Venue: Kilcommon, Round 2;
U14 Feile A Hurling:
Tooreen -, Castlebar Mitchels -, Venue: Tooreen, Rd3 - Conceded by Castlebar Mitchels;
Caiseal Gaels 2-4, Moytura 3-1, Venue: Tooreen, Rd3;
U14 Feile B Hurling:
Belmullet 1-1, James Stephens Ballina 5-7, Venue: Belmullet, Rd3;
Ballyhaunis 2-7, Ballyvary 2-4, Venue: Ballyhaunis, Rd3;
Bord na nOg Under 18 Football League Division 1:
Swinford 0-5, Charlestown 2-8, Venue: Swinford, ;
Castlebar Mitchels 5-8, Kiltane 13 A/S2-9, Venue: Castlebar, ;
Bord na nOg Under 18 Football League Division 2:
Ballaghadereen 13 A/S 0-17, Islandeady 13 A/S3-5, Venue: Ballaghaderreen, ;
Ballintubber 13 A/S 0-13, Shrule-Glencorrib 13 A/S0-5, Venue: Ballintubber, ;
Crossmolina Deel Rovers 5-23, Carras 13 A/S1-3, Venue: Crossmolina, ;
Bord na nOg Under 18 Football League Division 3:
The Neale 0-5, Davitts 3-13, Venue: Cong, ;
St Cronans 2-12, Breaffy 1-7, Venue: Balla, ;
St Muredachs -, Naomh Padraig -, Venue: Ardnaree, Not Played;
Bord na nOg Under 18 Football League Division 4:
Belmullet -, Ballinrobe -, Venue: Belmullet, Not Played;
Kilmeena 3-7, Louisburgh 4-21, Venue: Kilmeena, ;
Burrishoole 3-6, Lahardane 3-10, Venue: Newport, ;
Bord na nOg Under 18 Football League Division 5:
Achill 0-6, Tourmakeady 4-9, Venue: Achill, ;
Bord na nOg Under 16 Football League Division 1:
Ballaghadereen 2-15, Carras 0-6, Venue: Ballaghaderreen, ;
Knockmore 2-5, Westport 2-16, Venue: Knockmore, ;
Claremorris 0-17, Ballina Stephenites 2-9, Venue: Claremorris, ;
Bord na nOg Under 16 Football League Division 2:
Kiltimagh 13 A/S 1-11, Davitts 0-8, Venue: Kiltimagh, ;
Aghamore 1-19, Ballinrobe 1-9, Venue: Aghamore, ;
Swinford 3-5, St Gerards 4-12, Venue: Swinford, ;
Bord na nOg Under 16 Football League Division 3:
Castlebar Mitchels 3-6, Ballyhaunis 2-8, Venue: Castlebar, ;
Crossmolina Deel Rovers -, Naomh Padraig -, Venue: Crossmolina, Not Played;
Bohola Moy-Davitts 2-15, Islandeady 0-10, Venue: Foxford, ;
Bord na nOg Under 16 Football League Division 4:
Burrishoole 0-12, Tourmakeady 2-4, Venue: Newport, ;
Achill 1-4, Kilcommon 3-7, Venue: Achill, ;
Kilmeena 0-2, The Neale 6-8, Venue: Kilmeena, ;
Charlestown 3-6, Ardnaree 5-6, Venue: Charlestown, ;
Bord na nOg Under 16 Football League Division 5A:
Westport B 0-10, Parke-Keelouges-Crimlin 3-13, Venue: Westport, ;
Mayo Gaels 1-8, Ballycroy 2-9, Venue: Mayo Abbey, ;
Ballycroy 0-6, Parke-Keelouges-Crimlin 4-8, Venue: Ballycroy, ;
Shrule-Glencorrib 2-6, Mayo Gaels 2-12, Venue: Shrule-Glencorrib, ;
Bord na nOg Under 16 Football League Division 5B:
Kilmovee 2-7, Lahardane 1-8, Venue: Kilmovee, ;
Bord na nOg Under 14 Football League Division 1:
Crossmolina Deel Rovers 4-6, Swinford 3-11, Venue: Crossmolina, ;
Ballina Stephenites 2-6, Charlestown 4-16, Venue: Ballina, ;
Bord na nOg Under 14 Football League Division 2:
Aghamore -, Ballyhaunis -, Venue: Aghamore, Not Played;
Westport 1-10, Knockmore 2-11, Venue: Westport, ;
Carras 9-16, Belmullet 0-2, Venue: Carras, ;
Bord na nOg Under 14 Football League Division 3:
Ardnaree 1-8, Louisburgh 9-12, Venue: Ardnaree, ;
Shrule-Glencorrib -, Ballintubber -, Venue: Shrule-Glencorrib, Not Played;
Bohola Moy-Davitts 4-9, Ballinrobe 4-3, Venue: Foxford, ;
Bord na nOg Under 14 Football League Division 4:
Kiltane 2-8, Balla 6-6, Venue: Bangor Erris, ;
Islandeady 7-14, Kilmovee 1-3, Venue: Islandeady, ;
Bord na nOg Under 14 Football League Division 5:
Tourmakeady 4-13, Parke-Keelouges-Crimlin 2-4, Venue: Tourmakeady, ;
Bord na nOg Under 14 B Football League Division 1:
Aghamore B 7-11, Castlebar Mitchels C3-8, Venue: Aghamore, ;
Ballina Stephenites B 3-7, Westport B3-7, Venue: Ballina, ;
Kiltimagh B 3-10, Aghamore B1-13, Venue: Kiltimagh, ;

Request a Demo

Let us show you how it works
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.