News

Last weeks results

November 8, 2018

Mayo G.A.A. Senior Football League Division 1D:
Knockmore B 1-7, Kilmeena 2-11, Venue: Knockmore, Round 2;
Mayo G.A.A. Senior Football League Division 1F:
Eastern Gaels 1-10, Kilfian 5-6, Venue: Brickens, Round 2;
Michael Walsh Intermediate League - Group 1:
Swinford 3-11, Ballyhaunis 1-3, Venue: Swinford, ;
North Mayo Sweeney Cup:
Ballina Stephenites 1-8, Knockmore 1-12, Venue: Moygownagh, Final;
South Mayo O'Mara Cup:
Shrule-Glencorrib 1-9, Davitts 0-13, Venue: Ballinrobe, Final;
Kelly Cup Final:
Castlebar Mitchels 1-14, Parke-Keelouges-Crimlin 1-11, Venue: Breaffy, ;
East Mayo Centenary Cup Final:
Bohola Moy-Davitts 0-10, Aghamore 2-8, Venue: Foxford, ;
Genfitt Shield Junior Hurling League:
Belmullet 0-12, Castlebar Mitchels B1-8, Venue: Belmullet, Rd1;
Tooreen B 0-15, James Stephens Ballina 2-8, Venue: Tooreen, Rd1;
U16 Hurling O'Shae Cup:
Moytura 4-15, Castlebar Mitchels 2-4, Venue: Ballinrobe CS, Rd1;
U16 Hurling O'Shae Shield:
Belmullet 0-2, Ballyhaunis 5-6, Venue: Ballyheane, Rd1;
Ballyvary 6-6, Caiseal Gaels 1-0, Venue: Ballyvary, Rd1;
U14 Feile A Hurling:
Caiseal Gaels -, Castlebar Mitchels -, Venue: Charlestown, Rd2 - Conceded by Castlebar Mitchels;
Castlebar Mitchels 1-3, Moytura 5-5, Venue: Castlebar, Rd1;
U14 Feile B Hurling:
James Stephens Ballina 5-6, Ballyvary 2-4, Venue: St Muiredeachs College, Rd2;
Belmullet 5-0, Ballyhaunis 3-8, Venue: Belmullet, Rd2;
Bord na nOg Under 18 Football League Division 1:
Ballina Stephenites 1-11, Claremorris 2-12, Venue: Ballina, ;
Swinford 2-7, Knockmore 1-10, Venue: Swinford, ;
Kiltane 13 A/S 1-12, Westport 1-10, Venue: Bangor Erris, ;
Knockmore 1-6, Charlestown 1-8, Venue: Knockmore, ;
Westport 2-6, Ballina Stephenites 1-9, Venue: Westport, ;
Castlebar Mitchels 2-15, Swinford 2-2, Venue: Castlebar, ;
Claremorris -, Kiltane 13 A/S-, Venue: Claremorris, Not Played;
Bord na nOg Under 18 Football League Division 2:
Ballaghadereen 13 A/S 4-4, Aghamore 2-10, Venue: Ballaghaderreen, ;
Islandeady 13 A/S 3-5, Crossmolina Deel Rovers 4-13, Venue: Islandeady, ;
Carras 13 A/S 2-5, Shrule-Glencorrib 13 A/S1-16, Venue: Carras, ;
Shrule-Glencorrib 13 A/S -, Bohola Moy-Davitts 13 A/S-, Venue: Shrule-Glencorrib, Not Played;
Ballintubber 13 A/S 3-8, Carras 13 A/S0-5, Venue: Ballintubber, ;
Bord na nOg Under 18 Football League Division 3:
Ballyhaunis 3-1, St Muredachs 3-7, Venue: Ballyhaunis, ;
Davitts 0-0, St Cronans 0-0, Venue: Ballindine, ;
Naomh Padraig 2-13, The Neale 0-9, Venue: Naomh Padraig, ;
Bord na nOg Under 18 Football League Division 4:
Kilcommon 1-12, Belmullet 1-10, Venue: Kilcommon, ;
Bord na nOg Under 18 Football League Division 5:
Ardmoy 1-10, Tourmakeady 3-12, Venue: Ardmoy, ;
Bord na nOg Under 16 Football League Division 1:
Belmullet 4-9, Knockmore 2-6, Venue: Belmullet, ;
Carras 0-3, Balla 1-12, Venue: Garrymore, ;
Ballina Stephenites 1-4, Ballintubber 3-12, Venue: Ballina, ;
Westport 3-7, Claremorris 1-10, Venue: Westport, ;
Bord na nOg Under 16 Football League Division 2:
Louisburgh 4-10, Kiltimagh 13 A/S2-4, Venue: Louisburgh, ;
Davitts -, Aghamore -, Venue: Ballindine, Not Played;
Breaffy 13 A/S 3-13, Swinford 0-7, Venue: Breaffy, ;
Bord na nOg Under 16 Football League Division 3:
Ballyhaunis 4-14, Crossmolina Deel Rovers 6-7, Venue: Ballyhaunis, ;
Kiltane 5-7, Castlebar Mitchels 6-11, Venue: Bangor Erris, ;
Naomh Padraig -, Bohola Moy-Davitts -, Venue: Naomh Padraig, Not Played;
Bord na nOg Under 16 Football League Division 4:
Burrishoole 3-10, Achill 1-2, Venue: Newport, ;
Tourmakeady 1-9, Charlestown 1-5, Venue: Tourmakeady, ;
Ardnaree 6-13, The Neale 0-4, Venue: Ardnaree, ;
Bord na nOg Under 16 Football League Division 5A:
Westport B 1-4, Ballycroy 2-11, Venue: Westport, ;
Parke-Keelouges-Crimlin 4-11, Shrule-Glencorrib 1-1, Venue: Parke, ;
Bord na nOg Under 16 Football League Division 5B:
Lahardane 10-12, Ardmoy 0-1, Venue: Bofeenaun, ;
Eastern Gaels 4-3, Kilmovee 3-11, Venue: Brickens, ;
Bord na nOg Under 14 Football League Division 1:
Swinford 3-9, Claremorris 2-11, Venue: Swinford, ;
Charlestown 3-15, Breaffy 1-7, Venue: Charlestown, ;
Castlebar Mitchels 2-12, Crossmolina Deel Rovers 2-8, Venue: Castlebar, ;
Kiltimagh 1-12, Ballina Stephenites 0-13, Venue: Kiltimagh, ;
Bord na nOg Under 14 Football League Division 2:
Ballyhaunis 5-9, Westport 3-9, Venue: Ballyhaunis, ;
Belmullet 3-8, The Neale 3-7, Venue: Belmullet, ;
Knockmore 3-3, Aghamore 2-3, Venue: Knockmore, ;
Ballaghadereen 13 A/S 4-3, Carras 3-15, Venue: Ballaghaderreen, ;
Bord na nOg Under 14 Football League Division 3:
Ballintubber 3-5, Bonniconlon 12-13, Venue: Ballintubber, ;
Louisburgh 5-8, Shrule-Glencorrib 3-7, Venue: Louisburgh, ;
Ballinrobe 8-3, Shrule-Glencorrib 4-6, Venue: Ballinrobe, ;
Bord na nOg Under 14 Football League Division 4:
Balla 1-2, Islandeady 3-13, Venue: Balla, ;
Castlebar Mitchels B 4-18, Kiltane 8-9, Venue: Castlebar, ;
Achill 2-4, Kilcommon 4-7, Venue: Achill, ;
Kilmovee 2-2, Mayo Gaels 6-13, Venue: Kilmovee, ;
Bord na nOg Under 14 Football League Division 5:
Parke-Keelouges-Crimlin 4-5, Davitts 5-6, Venue: Parke, ;
Lahardane 0-0, Tourmakeady 0-0, Venue: Bofeenaun, ;

Request a Demo

Let us show you how it works
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.