News

Last weeks results

November 8, 2018


Michael Walsh Senior League - Group 1:
Garrymore 1-5, Charlestown 0-10, Venue: Garrymore, Round 3;
Ballintubber 0-13, Knockmore 0-9, Venue: Ballintubber, Round 3;
Shrule-Glencorrib 2-7, Breaffy 2-9, Venue: Shrule-Glencorrib, Round 3;
Michael Walsh Senior League - Group 2:
Claremorris 4-6, Crossmolina Deel Rovers 3-7, Venue: Claremorris, Round 3;
Westport 2-6, Castlebar Mitchels 0-12, Venue: Westport, Round 3;
Ballinrobe 1-12, Ballina Stephenites 0-6, Venue: Ballinrobe, Round 3;
Michael Walsh Intermediate League - Group 1:
Kiltimagh 0-10, Ballyhaunis 1-8, Venue: Kiltimagh, Round 3;
Bohola Moy-Davitts 0-6, Burrishoole 1-6, Venue: Foxford, Round 3;
Kilmeena 1-1, Swinford 2-7, Venue: Kilmeena, Round 3;
Kilcommon 2-11, Parke-Keelouges-Crimlin 0-4, Venue: Kilcommon, Round 3;
Michael Walsh Intermediate League - Group 2:
Kilmaine 0-9, Bonniconlon 3-7, Venue: Kilmaine, ;
Killala 1-9, Hollymount-Carramore 1-15, Venue: Killala, Round 3;
Mayo Gaels 1-4, Davitts 3-14, Venue: Mayo Gaels, Round 3;
Junior Football Reserve League:
Kilmovee 1-12, The Neale 3-10, Venue: Kilmovee, Round 3;
North Mayo Exclusive Junior Cup:
Ardnaree 0-14, Kilfian 0-6, Venue: Ardnaree, Round 1;
Moygownagh 1-10, Lacken 0-9, Venue: Moygownagh, Round 1;
North Mayo Sweeney Cup:
Kilcommon 1-10, Ballina Stephenites 0-14, Venue: Moygownagh, Semi-Final;
Genfitt Cup Senior Hurling League:
Castlebar Mitchels 2-3, Tooreen 0-17, Venue: Castlebar, Rd3;
U14 Feile A Hurling:
Tooreen 2-3, Caiseal Gaels 0-5, Venue: Tooreen, Rd1;
U14 Feile B Hurling:
Ballyvary 3-4, Belmullet 0-0, Venue: Ballyvary, Rd1;
Ballyhaunis 2-8, James Stephens Ballina 0-0, Venue: Ballyhaunis, Rd1;
Bord na nOg Under 18 Football League Division 3:
St Muredachs 2-15, Kiltimagh 2-2, Venue: Bonniconlon, ;
St Cronans 4-8, The Neale 2-4, Venue: Balla, ;
St Gerards 0-4, Davitts 2-15, Venue: St Gerards, ;
Ballyhaunis 3-8, Naomh Padraig 0-8, Venue: Ballyhaunis, ;
Bord na nOg Under 18 Football League Division 4:
Burrishoole 1-7, Ballinrobe 0-10, Venue: Newport, ;
Lahardane 1-5, Louisburgh 2-6, Venue: Bofeenaun, ;
Bord na nOg Under 18 Football League Division 5:
Kilmovee 4-9, Eastern Gaels 0-4, Venue: Kilmovee, ;
Achill 8-5, Ardmoy 6-9, Venue: Achill, ;
Bord na nOg Under 16 Football League Division 1:
Claremorris 3-18, Belmullet 0-9, Venue: Claremorris, ;
Ballintubber 2-10, Westport 1-8, Venue: Ballintubber, ;
Knockmore 2-7, Carras 2-5, Venue: Knockmore, ;
Belmullet 2-4, Ballintubber 6-14, Venue: Belmullet, ;
Westport 4-11, Ballina Stephenites 1-11, Venue: Westport, ;
Carras 2-9, Claremorris 2-14, Venue: Carras, ;
Bord na nOg Under 16 Football League Division 2:
Kiltimagh 13 A/S 5-9, Breaffy 13 A/S4-7, Venue: Kiltimagh, ;
Ballinrobe 2-6, Davitts 2-8, Venue: Ballinrobe, ;
Swinford 2-4, Louisburgh 7-5, Venue: Swinford, ;
Bord na nOg Under 16 Football League Division 3:
Islandeady 3-7, Naomh Padraig 3-5, Venue: Islandeady, ;
Bord na nOg Under 16 Football League Division 4:
Achill 1-10, Tourmakeady 5-9, Venue: Achill, ;
The Neale 3-10, Kilcommon 2-9, Venue: Cong, ;
Charlestown 3-9, Burrishoole 1-4, Venue: Charlestown, ;
Kilmeena 1-1, Ardnaree 10-6, Venue: Kilmeena, ;
Bord na nOg Under 16 Football League Division 5A:
Shrule-Glencorrib 2-8, Ballycroy 4-11, Venue: Shrule-Glencorrib, ;
Mayo Gaels 1-5, Parke-Keelouges-Crimlin 1-10, Venue: Mayo Abbey, ;
Westport B 2-10, Shrule-Glencorrib 3-8, Venue: Westport, ;
Bord na nOg Under 16 Football League Division 5B:
Lahardane -, Eastern Gaels -, Venue: Bofeenaun, Not Played;
Bord na nOg Under 14 Football League Division 1:
Castlebar Mitchels 3-8, Swinford 5-9, Venue: Castlebar, ;
Crossmolina Deel Rovers 3-8, Kiltimagh 1-15, Venue: Crossmolina, ;
Claremorris 6-11, Charlestown 2-6, Venue: Claremorris, ;
Breaffy 4-13, Ballina Stephenites 1-5, Venue: Breaffy, ;
Bord na nOg Under 14 Football League Division 2:
Westport 3-9, Belmullet 1-6, Venue: Westport, ;
The Neale 1-11, Carras 3-13, Venue: Cong, ;
Bord na nOg Under 14 Football League Division 3:
Naomh Padraig -, Bohola Moy-Davitts -, Venue: Naomh Padraig, Not Played;
Ardnaree 6-14, Ballinrobe 7-4, Venue: Ardnaree, ;
Shrule-Glencorrib 1-4, Burrishoole 5-12, Venue: Shrule-Glencorrib, ;
Louisburgh 4-7, Ballintubber 2-7, Venue: Louisburgh, ;
Burrishoole 5-9, Bonniconlon 7-12, Venue: Newport, ;
Bohola Moy-Davitts 6-13, Ardnaree 2-6, Venue: Foxford, ;
Bord na nOg Under 14 Football League Division 4:
Islandeady 3-12, Castlebar Mitchels B1-6, Venue: Islandeady, ;
Kilcommon 3-10, Kilmeena 2-5, Venue: Kilcommon, ;
Balla 6-14, Kilmovee 1-6, Venue: Balla, ;
Castlebar Mitchels B -, Balla -, Venue: Castlebar, Not Played;
Achill 4-5, Islandeady 4-7, Venue: Achill, ;
Kilmeena 1-16, Kiltane 3-6, Venue: Kilmeena, ;
Mayo Gaels 6-9, Kilcommon 5-10, Venue: Mayo Abbey, ;
Kilmovee 5-9, Ardmoy 1-7, Venue: Kilmovee, ;
Bord na nOg Under 14 Football League Division 5:
Eastern Gaels 3-8, Parke-Keelouges-Crimlin 7-10, Venue: Brickens, ;
Tourmakeady 1-6, Ballycroy 1-2, Venue: Tourmakeady, ;
Bord na nOg Under 14 B Football League Division 1:
Castlebar Mitchels C 5-10, Swinford B2-6, Venue: Castlebar, ;
Aghamore B 0-3, Westport B4-22, Venue: Aghamore,

Request a Demo

Let us show you how it works
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.