News

Last weeks results

November 8, 2018

Intermediate Football Championship:
Bonniconlon 0-8, Killala 2-4, Venue: Knockmore, Relegation Play-Off;
Junior B Football Championship:
Parke-Keelouges-Crimlin B 3-9, Westport B1-12, Venue: Ballintubber, Quarter-Final Replay;
Mayo G.A.A. Senior Football League Division 1A:
Knockmore 1-7, Ballina Stephenites 3-11, Venue: Knockmore, Round 8;
Castlebar Mitchels 1-8, Ballinrobe 2-3, Venue: Castlebar, Round 8;
Crossmolina Deel Rovers 0-9, Westport 0-7, Venue: Crossmolina, Round 8;
Burrishoole 0-4, Ballintubber 0-6, Venue: Burrishoole, Round 8;
Ballaghadereen 1-9, Charlestown 1-9, Venue: Ballaghaderreen, Round 8;
Mayo G.A.A. Senior Football League Division 1B:
Garrymore 2-15, Kiltane 2-7, Venue: Garrymore, Round 8;
Parke-Keelouges-Crimlin 1-11, Bohola Moy-Davitts 1-10, Venue: Parke, Round 8;
Kiltimagh 1-10, Tourmakeady 1-8, Venue: Kiltimagh, Round 8;
Claremorris 1-13, Islandeady 1-6, Venue: Claremorris, Round 8;
Breaffy 0-13, Hollymount-Carramore 1-10, Venue: Breaffy, Round 8;
Mayo G.A.A. Senior Football League Division 1C:
Kilcommon 0-8, Achill 2-4, Venue: Kilcommon, Round 7;
Aghamore 1-10, Ballyhaunis 0-11, Venue: Aghamore, Round 7;
Mayo G.A.A. Senior Football League Division 1D:
Ardnaree 0-13, Lahardane 0-4, Venue: Ardnaree, Round 9;
Knockmore B 2-13, Moygownagh 0-1, Venue: Knockmore, Round 9;
Crossmolina Deel Rovers B 1-9, Ballina Stephenites B0-9, Venue: Crossmolina, Round 9;
Kilmeena 1-9, Ballintubber B0-4, Venue: Kilmeena, Round 9;
Mayo G.A.A. Senior Football League Division 1E:
Lacken 0-12, Kilmovee 2-4, Venue: Lacken, Round 8;
Ballycastle -, Charlestown B-, Venue: Ballycastle, Conceded by Charlestown B;
Mayo G.A.A. Senior Football League Division 1F:
Balla 1-9, Shrule-Glencorrib B1-5, Venue: Balla, Round 8;
Davitts B 0-11, Breaffy B2-7, Venue: Ballindine, Round 8;
Mayo G.A.A. Senior Football League Division 1G:
The Neale B 1-15, Ballycroy 2-5, Venue: Cong, ;
Achill B -, Swinford B-, Venue: Achill, Conceded by Achill B;
Jim Hogan Couriers Junior Hurling Championship:
Belmullet 2-11, James Stephens Ballina 3-7, Venue: Drum (Belmullet), SF;
Castlebar Mitchels B 2-4, Tooreen B3-7, Venue: Castlebar, SF;
U-21 A Football Championship - Section 2:
Swinford 1-5, Breaffy 1-12, Venue: Swinford, Round 3;
U-21 A Football Championship - Section 4:
Kiltimagh 1-6, Ballintubber 0-12, Venue: Kiltimagh, Round 3;
South Mayo U-21 Brennan Cup:
Hollymount-Carramore 1-13, Davitts 1-5, Venue: Garrymore, Final;
North Mayo Minor A Football Championship:
Kiltane 0-5, Ballina Stephenites 0-6, Venue: Kiltane, Semi-Final;
East Mayo Minor A Football Championship:
Charlestown 1-9, Swinford 0-4, Venue: Ballyhaunis, Final Replay;
U16 B Hurling Championship:
Belmullet 2-6, Westport 4-2, Venue: Belmullet, Rd2;
Ballyvary 1-4, Moytura 3-4, Venue: Ballyvary, Rd2;
U13 Hurling League Section A:
Tooreen 5-7, Caiseal Gaels 1-4, Venue: Tooreen, A Final;
U13 Hurling League Section B:
Ballyhaunis 1-2, Westport 2-3, Venue: Claremorris, B Final;
U12 Hurling Mini-League Section A:
Caiseal Gaels L-L, Tooreen W-W, Venue: Charlestown, Rd1

Request a Demo

Let us show you how it works
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.