News

Last weeks results

November 8, 2018

South Mayo Junior Championship - Group 1:
Hollymount-Carramore 1-4, The Neale 2-24, Venue: Carramore, ;
U-21 B Football Championship:
Davitts 2-14, Bohola Moy-Davitts 1-11, Venue: Mayo Gaels, Semi-Final;
U-21 C Football Championship:
Kilmovee 0-10, Kilmaine 3-10, Venue: Ballindine, Semi-Final;
South Mayo Minor A Football Championship:
Claremorris -, Carras -, Venue: Claremorris, Not Played;
Hollymount-Carramore 1-7, Shrule-Glencorrib 3-10, Venue: Hollymount, ;
South Mayo Minor B Football Championship:
Ballinrobe 4-9, Mayo Gaels 0-17, Venue: Ballinrobe, ;
East Mayo Minor B Football Championship:
Ballyhaunis 0-3, Kiltimagh 0-11, Venue: TBC, Final;
West Mayo Minor A Football Championship:
Westport 0-12, Castlebar Mitchels 0-12, Venue: Islandeady, Final;
West Mayo Minor B Football Championship:
Kilmeena 2-4, Louisburgh 4-9, Venue: Kilmeena, Semi-Final;
St Cronans 0-6, Burrishoole 2-7, Venue: Balla, Semi-Final;
Co. U16 1 Championship Group 1:
Kiltimagh 6-2, Westport 2-12, Venue: Kiltimagh, ;
Ballintubber 2-18, Carras 1-11, Venue: Ballintubber, ;
Co. U16 1 Championship Group 2:
Balla 1-8, Ballaghadereen 3-10, Venue: Balla, ;
Claremorris -, Breaffy -, Venue: Claremorris, Not Played;
Co. U16 2 Championship Group 1:
Knockmore 0-5, Belmullet 3-7, Venue: Knockmore, ;
Co. U16 2 Championship Group 2:
Crossmolina Deel Rovers 2-4, Ballina Stephenites 2-14, Venue: Crossmolina, ;
Aghamore 1-11, Davitts 1-15, Venue: Aghamore, ;
Co. U16 3 Championship Group 1:
Ballinrobe 5-10, Ardnaree 2-11, Venue: Ballinrobe, ;
The Neale 4-9, Hollymount-Carramore 4-11, Venue: Cong, ;
Co. U16 3 Championship Group 2:
Castlebar Mitchels 1-5, Charlestown 5-8, Venue: Castlebar, ;
Swinford 3-10, Naomh Padraig 2-12, Venue: Swinford, ;
Co. U16 4 Championship Group 1:
Ballyhaunis -, Tourmakeady -, Venue: Ballyhaunis, Not Played;
Parke-Keelouges-Crimlin 2-9, Lahardane 0-5, Venue: Parke, ;
Co. U16 4 Championship Group 2:
Burrishoole 7-11, Ballycroy 2-7, Venue: Newport, ;
Islandeady -, Kiltane -, Venue: Islandeady, Conceded by Kiltane;
Co. U16 5 Championship Group 1:
Achill 2-6, Mayo Gaels 1-5, Venue: Achill, ;
Kilmeena 3-17, Kilcommon 0-4, Venue: Kilmeena, ;
Co. U16 5 Championship Group 2:
Shrule-Glencorrib 2-5, Ardmoy 3-7, Venue: Shrule-Glencorrib, ;
Bord na nOg Under 13 League Division 1A (15 A/S ):
Claremorris 0-1, Castlebar Mitchels 3-19, Venue: Claremorris, ;
Knockmore -, Ballyhaunis -, Venue: Knockmore, Not Played;
Westport 2-17, Ballina Stephenites 2-6, Venue: Westport, ;
Bord na Nog Under 13 League division 1B:
Breaffy 2-6, Ardnaree 3-8, Venue: Breaffy, ;
Ballaghadereen 1-4, Kiltimagh 4-7, Venue: Ballaghaderreen, ;
Aghamore 4-8, Crossmolina Deel Rovers 1-5, Venue: Aghamore, ;
Bord na Nog Under 13 League division 2A:
Louisburgh 2-6, Swinford 1-9, Venue: Louisburgh, ;
Bohola Moy-Davitts 5-5, The Neale 0-2, Venue: Foxford, ;
Islandeady 2-3, Belmullet 2-21, Venue: Islandeady, ;
Bord na nOg Under 13 League Division 2B (15 A/S ):
Shrule-Glencorrib 1-6, Burrishoole 1-12, Venue: Shrule-Glencorrib, ;
Bord na nOg Under 13 League Division 3A (13 A/S ):
Bonniconlon 6-8, Parke 3-8, Venue: Bonniconlon, ;
Westport B -, Charlestown -, Venue: Westport, Not Played;
Ardmoy -, Swinford B-, Venue: Ardmoy, Conceded by Swinford B;
Bord na nOg Under 13 League Division 3B (13 A/S ):
Ballinrobe 5-10, Kilmeena 2-3, Venue: Ballinrobe, ;
Tourmakeady 4-3, Mayo Gaels 4-9, Venue: Tourmakeady, ;
Kilmeena 2-5, Davitts 8-7, Venue: Kilmeena, ;
Naomh Padraig -, Ballinrobe -, Venue: Naomh Padraig, Not Played;
Bord na nOg Under 13 League Division 4A (13 A/S ):
Ballina Stephenites B 4-5, Kiltane 6-8, Venue: Ballina, ;
Bord na nOg Under 13 League Division 4B (11 A/S ):
Breaffy B 3-4, Kilmovee 9-10, Venue: Breaffy, ;

Request a Demo

Let us show you how it works
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.